Background Image for Wickes

Wickes Case Study

Planowanie przyszłego sukcesu

Integracja sieci sklepów ofline z kanałem e-commerce

Cel

Wickes ma ponad 200 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii. Inwestowanie w duże, fizyczne sklepy jest kosztowne i musi być poparte szczegółowym analizami potwierdzającymi rentowność inwestycji, zwłaszcza że klienci coraz częściej decydują się na zakupy online. Wickes musi zdawać sobie sprawę z roli, jaką nowy sklep będzie odgrywał dla klientów w wielokanałowym świecie, a także czy nastąpi ewentualna kanibalizacja sąsiedniego sklepu. Zakupy klientów są bardzo zróżnicowane - od zakupu puszki farby po projekt luksusowej kuchni. Jak najlepiej uchwycić to zróżnicowanie w modelu prognostycznym?

Strategia

  • Zrozumienie profilu klienta oraz poziomu wydatków na różne kategorie produktów z gamy Wickes
  • Stworzenie niestandardowego rozwiązania na niewielkim obszarze geograficznym
  • Budowa 2 niezależnych modeli
  • Model grawitacyjny do prognozowania sprzedaży Core DIY
  • Model mieszany, w tym regresja przestrzenna w celu rozwiązania problemu sprzedaży działu Kuchnia & Łazienka.
  • Szczegółowa analiza na przykładach z życia wziętych w celu zrozumienia i potwierdzenia kanibalizacji sprzedaży, która ma miejsce w całym regionie po otwarciu nowego sklepu

Rezultat

„Naszym priorytetem było stworzenie spójnego i szczegółowego podejścia do prognozowania kanibalizacji sprzedaży dla całej sieci. Jesteśmy zachwyceni analizą wraz objaśnieniami, które przekazał nam GEOLYTIX. Nasza wiedza na temat lojalności klientów, obszarów oddziaływania, wpływów i oczekiwanej wydajności sklepu stanowi podstawę do podejmowania trafnych decyzji. Na wyciągnięcie ręki mamy narzędzia do programowania i mapowania, których możemy używać do planowania nowych lokalizacji, a w razie potrzeby – zespół ekspertów w zasięgu telefonu.”

Chris Sweeney, Customer Insight Director, Wickes.

Jeśli chececie dowiedzieć się więcej

Ludzie, którzy pracują w Geolytix, podzielają naszą wizję i wartości. Kierujemy się przekonaniem, że najlepszą pracę tworzy szczęśliwy, oddany i zaufany zespół.

Kontakt